הצגות ילדים

הצגות ילדים

ישנו מגוון רחב של אפשרויות להעשיר את הילדים ולתת להם את החינוך הראוי לצורך גדילה בריאה. הצגות ילדים הינן אפשרות חינוכית המעשירה את תקופת הילדות ומעניקה לא מעט מקורות השראה לילד המפתח את החלקים הראשוניים ביותר בזהותו העצמאית. היתרון המשמעותי של הצגות ילדים על פני תכניות טלוויזיה או ספרים שונים הינו היכולת של הילדים להזדהות עם הדמויות המשחקות בהצגות הילדים.

הזדהות הינה חלק אימננטי והכרחי בפיתוח האישיות של כל ילד באשר הוא. למעשה, כולנו לומדים מהסביבה שלנו ללא הרף ומלמדים אותה כל הזמן ובכל מקום אליו אנו מגיעים. הלימוד נעשה על ידי מתן דוגמה ויצירת מקור להזדהות אצל הסביבה שלנו. ההזדהות היא זו הגורמת לסביבה להעתיק התנהגות של גורם חיצוני. גם כאשר מדובר בגילאים מבוגרים ובאנשים בוגרים – ההזדהות נותרת הגורם שמקרב בין אנשים זרים יותר מכל.

השפעתן של הצגות על ילדים

על ידי משחק איכותי ומקצועי יכולות הצגות ילדים להשפיע באופן משמעותי על חייהם של ילדיכם וליצוק בתוכם ערכים משמעותיים ההכרחיים להתפתחות תקינה של הילד. ערכים אלו יכולים להיות חברות וכבוד הדדי, נתינה ונכונות לוותר, התחשבות וקבלת השונה, הערכה עצמית ובניית דימוי עצמי גבוה, בטחון עצמי ועוד. אין טוב מדמויות של ילדים או ילדים המשחקים תפקיד מסוים הלקוח מהחיים היומיומיים של הילדים על מנת להמחיש התנהגות רצויה זו או אחרת ולהשפיע משמעותית על ההתנהגות היומיומית של הילדים עצמם.

ישנם סוגים שונים ורבים של הצגות ילדים ובין היתרונות המשמעותיים של הצגות אלו הוא האהדה וההנאה של הילדים מצפייה בהן. בניגוד לאמצעים חינוכיים נפוצים ומסורתיים, הצגות ילדים מעבירות מסר חינוכי רצוי ובעל ערך תוך הנאה וחיוך. באופן זה מפנימים הילדים את הערכים המשמעותיים העולים בהצגה, את הסיטואציות המועלות בהצגה ואת אופן התגובה של השחקנים בהצגה לסיטואציות השונות המועלות במהלכה.

כיצד לבחור הצגות ילדים?

חשוב לבחור הצגות ילדים על פי נושאים חשובים ולא רק על פי הפופולאריות של הצגה זו או אחרת. לפיכך חשוב לברר את תכני ההצגה בטרם בחירה בזו או באחרת, בדיקה של השחקנים המופיעים בה וכן בדיקה של הביקורות עליה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *